Що потрібно знати при покупці квартири в Україні

Що потрібно знати при покупці квартири в Україні

Перед покупкою квартири вкрай важливо дуже уважно перевіряти те, що Вам продають, в тому числі і з юридичного боку. Ви повинні бути дуже уважним і відповідальним покупцем незалежно від того – чи збираєтеся купувати житло на вторинному ринку або ж – в новобудові. І в першому і в другому випадку, ризики існують, але в деяких випадках вони менше, в деяких більше, а іноді їх взагалі немає. В даному блозі ми запропонуємо Вам короткий алгоритм, яким бажано користуватися при самостійній попередній перевірці квартири.

В першу чергу, не поспішайте давати завдаток! Ні в якому разі не поспішайте. А квапити Вас будуть однозначно. Швидко закрита угода – легкі гроші для ріелтора. Зараз, коли ціни на нерухомість впали, багато продавців зачаїлися і готові чекати кращих часів, в наявність з’явилося дуже багато, як ніколи, проблемних квартир з документами починаючи від підроблених паспортів і рішень суду до квартир, які отримані у власність незаконно.

Звичайно, потрібно перевіряти всі – починаючи від правовстановлюючих документів (це найголовніший документ на квартиру, що підтверджує право власності, копію якого потрібно обов’язково попросити у власника і про наявність оригіналу упевниться до того як Ви даєте завдаток), закінчуючи знайомством з сусідами.

На що саме потрібно звертати увагу:

  1. Скільки власників у квартири, чи всі можуть бути на угоді купівлі-продажу у нотаріуса особисто.
  2. Чи є серед власників неповнолітні.
  3. Скільки років перебуває у власності квартира.
  4. Безперешкодність з боку агента або власника при отриманні копії правовстановлюючого документа на квартиру.
  5. Наявність прописаних осіб.
  6. Наявність орендарів і отримання для аналізу копії договору оренди. Коли власник здає квартиру в оренду і вирішив її продати, орендарі не можуть йому перешкодити, але мають право навіть після покупки квартири, проживати в ній до кінця строку за договором оренди, якщо інше не передбачено в договорі оренди.

Наявність боргів за житлово-комунальні послуги. Попросіть продавця або ж ріелтора надати довідки від кожного постачальника послуг про відсутність заборгованостей до останнього місяця перед покупкою. Попросіть у власника останню єдину квитанцію, в якій є код доступу до бази даних по комунальним платежам.

Юрист з нерухомості допоможе Вам визначитися з правильним вибором, при можливості вкаже Вам на наявність обставин, які можуть дати можливість хорошого торгу з продавцем. Юрист з нерухомості завчасно перевірить всі реєстри на наявність арештів, заборон, іпотек і т.д., а також судовий реєстр на предмет відсутності суперечок з власниками даної нерухомості (а також по самій нерухомості) в сьогоденні і минулому, а також дасть Вам консультацію по приводу підстав для можливих судових спорів в майбутньому.

Телефонуйте нам і у Вас буде особистий юрист з нерухомості, доступний 24/7, Ви будете детально поінформовані про кожен етап покупки квартири. Юрист супроводить угоду в нотаріуса під ключ, запропонує Вам послуги свого перевіреного нотаріуса і буде з Вами до отримання Вами права власності на придбану квартиру.

Ми можемо працювати в віддаленому режимі

Замовити дзвінок

    2021-04-03T21:23:22+03:00