Ризики покупки квартири при переуступку

Ризики покупки квартири при переуступку

Купівля квартири з переуступки в Україні – це найскладніший а, можливо, самий незвичайний спосіб покупки квартири.

Описуючи підводні камені придбання квартири з переуступки слід звернути увагу на наступні моменти:

  • Що значить переуступка при покупці квартири? Якщо пояснювати зміст цього процесу спрощено, то це зміна власника майбутньої квартири, а на етапі будівництва правильніше буде сказати власника майнових прав на квартиру; оформлення зміни власника відбувається за згодою і обов’язкової участі забудовника.
  • Купівля квартири з переуступки можлива до отримання продавцем або, як ми його називаємо, – первинним інвестором права власності на квартиру, а точніше оформлення права власності в реєстрі речових прав.
  • Купівля квартири з переуступки 100% можлива до введення будинку в експлуатацію. Після введення будинку в експлуатацію переуступка можлива далеко не у всіх забудовників і при певних умовах. При переуступку після введення будинку в експлуатацію можливий теоретичний відхід від оподаткування (зараз це 8,5% від ринкової ціни квартири). І це теж ризики, про які потрібно мати на увазі.
  • Хто купував квартиру з переуступки напевно знає про великий обсяг документів, які передаються покупцеві від первинного інвестора. Дійсно, при переуступку продавець разом з підписаним договором передає покупцеві весь свій пакет документів, мається на увазі той договір купівлі-продажу, який підписував первинний інвестор, обов’язково банківські квитанції про оплату (а вони є не завжди), можливо і інші документи (залежить від конкретної схеми продажу). Звертаємо Вашу увагу, що в даному випадку ризиком є ​​неповна комплектність документів.
  • Відсутність повноважень у продавця прав на продаж. І це теж ризики! Сюди також відноситься ризик відсутності згоди чоловіка (дружини) продавця на продаж і чоловіка (дружини) на покупку майнових прав.
  • Недотримання форми договору переуступки. Форма договору повинна бути нотаріальної тільки в тому, випадку, якщо первинний договір повинен бути нотаріальним.
  • І, звичайно, найбільший, але на щастя далеко не завжди найактуальніший ризик – це не введення будинку в експлуатацію. Один із способів уникнути цього ризику – це перевірити, крім Вашого продавця, також повністю і забудовника як при перевірці новобудови, про що ми пишемо в блозі по покупці квартири в новобудові.

Підсумовуючи вищесказане, рекомендуємо Вам всебічно перевіряти перед покупкою квартири з переуступки і продавця і забудовника, а також запрошувати на супровід угоди з переуступки юриста з нерухомості, тому що це саме той спосіб покупки, коли потрібен повний контроль усього процесу.

Телефонуйте! Ми будемо раді Вам допомогти!

Ми можемо працювати в віддаленому режимі

Замовити дзвінок

    2021-04-03T21:03:25+03:00